fbpx

Хто має обов’язково реєструватися як платник ПДВ?

За несвоєчасну реєстрацію доведеться платити штраф

ДПС у Запорізькій області роз’яснює умови обов’язкової реєстрації платником ПДВ.

Так, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник ПДВ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої — третьої групи (п. 181.1 ст. 181 ПКУ).

Для реєстрації платником ПДВ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню:

— за основною ставкою ПДВ (20%),

— ставкою 7%,

— нульовою ставкою ПДВ;

— звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Також обсяги операцій з безоплатної передачі/надання товарів/послуг враховуються при розрахунку загальної суми від здійснення операцій, що підлягають оподаткуванню, для визначення необхідності обов’язкової реєстрації платником ПДВ, оскільки належать до операцій з постачання відповідно до п.п. 14.1.185 та 14.1.191 ст. 14 ПКУ.

У разі обов’язкової реєстрації особи як платника ПДВ реєстраційна заява подається до податкового органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 1 млн. грн.

Будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ та не подала до податкового органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Якщо не подати своєчасно Заяву та, відповідно, не зареєструватися як платник ПДВ, податковий орган самостійно за результатами проведення документальної перевірки визначить суму податкового зобов’язання з ПДВ без врахування сум податку, нарахованих під час придбання товарів/послуг, та застосує штраф у розмірі 25% (50% — при повторному порушенні) суми такого зобов’язання (п. 123.1 ст. 123 ПКУ).


Для отримання правової допомоги, зверніться, будь-ласка, за телефоном, вказаним на сайті або скористайтесь формою зворотнього зв’язку.

З повагою, Юридична Компанія “Матковська та партнери”